Ozvala sa mi inkasná agentúra, čo mám robiť?

Inkasní agentura_Denbezdluhu_Kruk

Nevyhýbajte sa kontaktu. Je to vo Vašom záujme!

Čakali ste, že tento deň raz príde. Otvorte poštovnú schránku, vyzdvihnite doručené dopisy a medzi súkromnou korešpondenciou a letákmi nájdete oznámenie, že Váš veriteľ, teda banka alebo iná inštitúcia, ktorej dlžíte peniaze, postúpila Váš dlh na spoločnosť zaoberajúcu sa správou pohľadávok (inkasnú agentúru). Dôvod? Prestali ste úver splácať podľa nastavených podmienok.

Chceli ste tento dopis odložiť do zásuvky alebo proste vyhodiť? Nerobte to! Je možné, že v ňom nájdete dobré riešenie Vašich problémov s dlhmi!

Bojovať s dlhmi je jednoduchšie, keď máte v spoločnosti zaoberajúcou sa správou pohľadávok spojenca. Nevyhýbajte sa kontaktu s jej zástupcami a neodmietajte platiť svoje záväzky. Pozitívny prístup a otvorenosť ku spolupráci Vás môžu ochrániť pred vážnymi a nákladnými dôsledkami.

V opačnom prípade to môže začať odovzdaním Vášho prípadu súdu a skončiť exekučným konaním. V každom z týchto krokov môžu vzniknúť ďalšie náklady, ktorým sa však včasným riešením dá vyhnúť. Je lacnejšie vynakladať peniaze výhradne na splácanie dlhu než naviac platiť exekútorovi za jeho prácu. Zmierny prístup v riešení Vášho záväzku bude omnoho kratší a lacnejší. Zároveň bude i menej stresujúci.

Čo teda máte urobiť? V prvom rade kontaktujte svojho veriteľa akýmkoľvek spôsobom.

Môžete využiť telefonický hovor, zjednanie osobnej schôdzky s poradcom, dopis alebo email. Najskôr poradca zistí históriu Vášho splácania (ako pravidelne ste splátky posielali) a rozoberie s Vami aktuálnu situáciu – aké máte príjmy a výdaje, koľko máte dlhov, poprípade exekúcií. Nakoniec Vám zástupca spoločnosti ponúkne riešenie, ako sa spoločne môžete dohodnúť na vyrovnaní Vášho dlhu.

Možností je hneď niekoľko! Jednou z nich je rozloženie dlhu do dostupných splátok.

Preto je dôležité, aby ste sa o stav svojich záväzkov dozvedeli čo najskôr. I v prípade, že sa situácia zdá byť beznádejná, nemali by ste sa vzdávať. Namiesto toho vypracujte rozumný plán a systematicky ho začnite plniť. Tisíce ľudí to už úspešne zvládli vďaka spolupráci so spoločnosťami ako KRUK, ktoré podporujú otvorené a zmierne riešenie.

Pod inkasnou agentúrou si už nemusíte predstavovať vymáhača, ktorý na Vás bude útočiť – je to naopak pre Vás nová otvorená možnosť riešenia. Banka alebo nebanková inštitúcia už Vám riešenie nemôže ponúknuť a chce od Vás zaplatiť celý dlh naraz. Inkasná agentúra má nové možnosti a ponúkne zmiernejšie riešenie.

Zvážte možnosť porozprávať sa s jedným z našich poradcov, ktorí majú skúsenosti so zvládaním náročných situácií. Poradca má porozumenie pre Vašu situáciu a pomôže Vám nájsť najlepšie riešenie, napríklad hradenie dlhov podľa splátkového kalendára. Kontaktujte svojho poradcu už dnes a vyriešte svoj dlh raz a navždy!