O nás

Naše poslanie

1

DLHY MAJÚ RIEŠENIE

Ukazujeme, že dlhy sa dajú riešiť.
2

PORADENSTVO

Počas celého novembra vám zdarma poradíme, ako riešiť finančnú situáciu.
3

VÝPIS Z CEE

Bezplatne zistíme, či voči vám nie sú vedené exekúcie.
Deň bez dlhov sa bude na Slovensku konať  11. rokom a  v České republike prebehne 12. ročník

Každý deň pomáhame našim klientom riešiť ich ťažkú finančnú situáciu a nesplatené dlhy. Deň bez dlhov však pre nás znamená ešte niečo viac. Je to deň, keď môžeme využiť svoje skúsenosti na pomoc úplne každému z radov širokej verejnosti. Každý má možnosť obrátiť sa na nás a začať riešiť svoju situáciu.

Deň bez dlhov chápeme aj ako vzdelávací deň, v ktorom chceme všetkým ukázať, že to ide a že keď sa človek postaví problémom čelom a začne ich riešiť, môže sa dlhov zbaviť.

Za obdobie existencie Dňa bez dlhov navštívili naše stánky, pôvodne umiestnené na železničných staniciach a neskôr na obecných úradoch slovenských obcí, tisíce ľudí. Riešili svoju situáciu s našimi poradcami alebo poradcami z našich partnerských organizácií, volali nám na bezplatnú telefónnu linku alebo nám písali prostredníctvom kontaktného formulára.

Sme radi, že môžeme Deň bez dlhov pre verejnosť organizovať a že existuje deň či mesiac, ktorý všetkým pripomenie, že zadlžiť sa môže každý, ale pre každého tiež existuje cesta, ako sa z dlhov dostať.

Tím KRUK Česká a Slovenská republika (organizátor podujatia Deň bez dlhov)

Pripomeňme si, ako sa vyvíjalo v čase toto vzdelávacie podujatie, ktorého cieľom je upozorniť čo najširšiu verejnosť na nebezpečenstvo nezvládnutých dlhov a poskytnúť bezplatné poradenstvo ľuďom v ťažkej finančnej situácii. 

Predchádzajúce zväzky - Deň bez dlhov

2021

2022

Deň bez dlhov v roku 2022 na Slovensku

Na Slovensku sme oslávili 10. výročie a dokončili novú webovú stránku www.nasedlhy.sk. Pokračovali sme v spolupráci s mestami Prešov a Košice a projektom moje-financie.sk. Obnovili sme tiež spoluprácu s neziskovou organizáciou Človek v ohrození.

 • Nová webová stránka.
 • Call centrum kontaktovalo o 40 % viac ľudí ako v roku 2021.
 • 72 výstupov v TOP médiách (TASR, SITA, SME, HN, Pravda, TREND, Forbes.sk, Nový Čas, Plus 1 deň, Báječná žena,…).

2021

2021

Deň bez dlhov v roku 2021 na Slovensku

Na Slovensku sme v roku 2021 zachovali bezkontaktný model ako v roku 2020. Pokračovali sme v spolupráci s mestami Prešov a Košice.

Články o Dni bez dlhov vyšli v popredných slovenských médiách – TASR, SITA, SME, Pravda, Nový čas pre ženy, Báječná žena, regionálne vydanie ECHO.

 

2020

2020

Deň bez dlhov v roku 2020 na Slovensku

Deň bez dlhov sa na Slovensku pre pandémiu presunul do online sveta. Bezplatné poradenstvo sme poskytovali počas celého novembra. Tí, ktorí mali problémy so splácaním dlhov, mohli využiť bezplatnú telefónnu linku 800 223 322 alebo sa pýtať prostredníctvom webových stránok www.nasedlhy.sk. Novinkou bola ponuka poskytnutia výpisu z Centrálnej evidencie exekúcií, teda informácie o tom, či je voči osobám, ktoré majú o výpis záujem, v súčasnosti vedená nejaká exekúcia. Vyhotovenie výpisu pre záujemcov bolo bezplatné.

Zaujímavosti z roku 2020 na Slovensku:

 • Pokračovala spolupráca s mestami Prešov, Košice, Rimavská Sobota, Nové Zámky, Hodejov, Hostice a Abranovce.

2019

2019

Deň bez dlhov v roku 2019 na Slovensku

V obciach Prešovského, Banskobystrického, Košického a Nitrianskeho kraja sa na 3 dni otvorili kontaktné miesta s poradcami pre tých, ktorí bojovali so splácaním dlhov. V Košiciach a Prešove sa uskutočnila prednáška pre seniorov na tému „Ako sa vyhnúť dlhovej pasci“.

Zaujímavosti z roku 2019 na Slovensku:

 • 75 účastníkov seminára v Prešove a Košiciach
 • 33 vystúpení v TOP médiách (TASR, SME, HN, Nový Čas, Plus 1 deň)

2019

Den bez dluhu 2018

2018

Deň bez dlhov v roku 2018 na Slovensku

Na jeseň 2018 sme nadviazali spoluprácu s organizáciou Človek v ohrození a vyškolili jej terénnych sociálnych pracovníkov v oblasti finančnej gramotnosti a zmien v legislatíve. V piatich slovenských obciach s vysokým podielom zadlžených obyvateľov sme umiestnili informačné stánky a po tri dni sme poskytovali bezplatné poradenstvo všetkým, ktorí mali problémy so splácaním dlhov.  

Zaujímavosti z roku 2018 na Slovensku:

 • Workshop pre terénnych sociálnych pracovníkov neziskovej organizácie Človek v ohrození
 • Historicky najviac výstupov Dňa bez dlhov na Slovensku! – 66 výstupov v TOP médiách (33 % nárast oproti roku 2017)

2017

2017

Deň bez dlhov v roku 2017 na Slovensku

V rámci šiesteho ročníka Dňa bez dlhov sme nadviazali spoluprácu s obcami Prešovského, Banskobystrického a Košického kraja a Centrom právnej pomoci. V 11 obciach sme umiestnili informačné stánky a po tri dni ponúkali bezplatné poradenstvo všetkým, ktorí sa ocitli v ťažkej finančnej situácii.

Zaujímavosti z roku 2017 na Slovensku:

 • 11 stánkov v obciach Prešovského, Banskobystrického a Košického kraja
 • Dvojnásobok návštevníkov oproti roku 2016
 • 50 výstupov v TOP médiách

2016

2016

Deň bez dlhov na Slovensku v roku 2016

Na Slovensku sme pre Deň bez dlhov získali nových partnerov spomedzi neziskových organizácií: Človek v ohrození a Depaul Slovensko s Domovom sv. Jána z Boha, ktorý poskytuje služby pre bezdomovcov. Vďaka tomu sme mohli výrazne rozšíriť ponuku bezplatného osobného poradenstva v oblasti finančnej gramotnosti na Slovensku, a to aj v sociálne vylúčených rómskych komunitách.

Zaujímavosti z roku 2016 na Slovensku:

 • Noví partneri z neziskového sektora – Človek v ohrození, Deapul Slovensko a Domov sv. Ján z Boha
 • 3 dni v 7 mestách na 9 miestach
 • 20 výstupov v TOP médiách (TASR, SITA, TV Markíza, SME, FUN rádio, Plus jeden deň, Hospodárske noviny)

2015

2015

Deň bez dlhov v roku 2015 na Slovensku

Počas tretieho ročníka Dňa bez dlhov na Slovensku sme umiestnili informačné stánky na autobusových staniciach v Bratislave a Košiciach a odborníci boli k dispozícii aj v historickej električke v Bratislave. Stánky navštívili stovky ľudí a mediálna kampaň oslovila viac ako 9 miliónov osôb.

Zaujímavosti z roku 2015 na Slovensku:

 • 4 dni v 2 mestách
 • 21 výstupov v médiách